Pracownie

Nasze pracownie

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia tkacka

 

Tkane są  w tej pracowni kolorowe dywaniki. Uczestnicy pracują na dwóch krosnach: dużym i małym. Na dużym krośnie pracuje zespół czteroosobowy, szerokość tkanego dywanika wynosi około 130 cm, długość dowolna. Na małym krośnie pracuje jedna osoba, szerokość tkanego dywanika wynosi około 62 cm, długość dowolna. Tak pięknie utkane tylko u nas powstają. Zachęcamy do kupna.

.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia krawiecka

W pracowni krawieckiej uczestnicy uczą się prawidłowego posługiwania się narzędziami krawieckimi, takimi jak: igła, nitka, nożyczki, tamborek, deski do prasowania, żelazka i maszyny do szycia (stębnówka, overlock, maszyna hafciarska). Podopieczni uczą się wykonywania różnych technik krawieckich i hafciarskich. Poznają ściegi podstawowe, ozdobne, zdobienia tkaniny przez aplikację i różnego rodzaju pasmanterie. Pracują nad koordynacją wzrokowo – ruchową, kształtują wytrwałość, poczucie piękna i smaku. To tutaj dzięki połączeniu haftu ręcznego i ściegu maszynowego powstają ciekawie zdobione serwety.

y, fartuszki, torby czy dekorację świąteczne.

.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia galanterii drzewnej

W naszej pracowni powstają formy użytkowe, dekoracyjne z drewna , a także cieszące oko unikatowe prace rzeźbiarskie. Jesteśmy grupą zajmującą się drobnymi naprawami w warsztacie.

 

 

.

.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia introligatorska

Uczestnicy w pracowni o nazwie „Introligatorska” rozwijają indywidualną ekspresję oraz zdolność komunikowania się. Jest to pracownia rękodzieła, która wykorzystuję bardzo różnorodny materiał terapeutyczny często pozyskiwany i nikomu nie potrzebny, tworzymy piękne ozdoby. Uczestnicy ozdabiają przedmioty użytkowe różnymi technikami, malują abstrakcyjne obrazy i co najważniejsze kochają to miejsce i te działania.

 

.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia techniczno – wikliniarska

W pracowni tej uczestnicy nabywają umiejętności w zakresie wyplatania wikliny czyli plecionkarstwa oraz technicznych sprawności takich jak wiercenie, cięcie, szlifowanie oraz drobnych naprawa. Wykonujemy przedmioty o charakterze użytecznym, dekoracyjnym i okolicznościowym. Wykorzystujemy do tego min. wiklinę, drewno, sznurek i sklejkę, które też często ze sobą łączymy. Wyroby które wykonujemy to kosze o różnych kształtach, karmniki, anioły i wiele innych rzeczy.

 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia Gospodarcza

Zajęcia prowadzone w pracowni ukierunkowane są przede wszystkim na wyrobienie u uczestników umiejętności przyrządzania potraw o różnym stopniu trudności oraz zapoznanie ich z zasadami obsługi zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Podczas zajęć w pracowni osoby niepełnosprawne zapoznają się z zasadami racjonalnego żywienia, poznają obróbkę wstępną warzyw i owoców (mycie, obieranie, rozdrabnianie) i wykonują potrawy podlegające obróbce termicznej (gotowane, pieczone, smażone i duszone).

 

./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

 Pracownia plastyczna

Wyzwalanie dziecięcej radości przy pokrywaniu białych płócien wielobarwnymi plamami. Wypracowywanie i pielęgnowanie indywidualnego stylu każdego z uczestników.

 

.

.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pracownia komputerowa

W czasie zajęć uczestnicy uczą się korzystać ze sprzętu komputerowego, pisać pisma urzędowe, adresować koperty, poznają podstawowe programy komputerowe. Zajmują się projektowaniem i wykonywaniem kartek okolicznościowych (świątecznych, urodzinowych, imieninowych), oraz zaproszeń. Wykonują obróbkę papierową – wycinanki okolicznościowe. Korzystają z Internetu, odczytują skrzynkę e-mailową, przygotowują gazetkę tematyczną – wiadomości aktualne. Przygotowują się do pracy – tak jak nasi poprzedni uczestnicy.

 

./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dwie pracownie Ogólnorozwojowe

Uczestnicy w tej grupie stawiają na samodzielność w życiu zawodowym i społecznym, rodzinnym. Staramy się również u każdego odkryć jego talenty i pasje. To miejsce gdzie pod opieką instruktora uczestnik wykonuje niepowtarzalne prace na każdą okazję. Z łączenia technik powstają ciekawe przedmioty, które mamy nadzieje ucieszą wasze oczy i serca.

 

 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Sala rehabilitacyjna

Gimnastyka usprawniająca w ramach codziennych zajęć terapeutycznych uczestnicy WTZ mają możliwość pokonywać swoje dysfunkcje poprzez ćwiczenia indywidualne i zbiorowe na przyrządach, zabawy, gry sportowe. Osoby mające predyspozycje lub ambicje ukierunkowane są na dyscypliny sportowe w których się realizują i uczestniczą w wyjazdach na zawody.